Koncert kameralny dyplomantów UMFC 5.06.2018 g. 19:00
Koncert kameralny dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
2018-06-05 19:00

Filharmonia Narodowa- Sala Kameralna Warszawa Moniuszki 5
Zakończenie sezonu artystycznego 2017/2018 8.06.2018 g. 19:30
Zakończenie sezonu artystycznego 2017/2018

Orkiestra Filharmonii NarodowejChór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk - dyrygent
Bartosz Michałowski - dyrektor Chóru
Michael Slattery - tenor (Kandyd)
Aleksandra Kubas-Kruk - sopran (Kunegunda)
Anne Sofie von Otter - mezzosopran (Stara dama)
Graham F. Valentine - bas-baryton (Marcin, Pangloss, Wolter)
Joseph Dennis - tenor (Gubernator, Vanderdendur, Ragotski)
Natalia Kawałek - mezzosopran (Paquette)
Hannes Öberg - baryton (Maksymilian, Kapitan)
Tomasz Warmijak - tenor (Alchemik, Oszust)
Adam Sławiński - tenor (Handlarz kosmetykami, Sułtan Achmet)
Mariusz Cyciura - tenor (Wielki Inkwizytor, Inkwizytor I, Karol Edward, Señor I)
Daniel Woźniak - tenor (Señor II, Stanisław, były król Polski)
Krzysztof Chalimoniuk - baryton (Złomiarz, Herman August)
Miłosz Kondraciuk - baryton (Inkwizytor II)
Przemysław Żywczok - bas (Wodzący niedźwiedzia, Car Iwan)
Roman Wawreczko - bas (Inkwizytor III, Krupier, Doktor)
Andrzej Seweryn - narrator
 
Leonard Bernstein - Candide (wykonanie koncertowe) [110’]
2018-06-08 19:30

Filharmonia Narodowa Warszawa/sala koncertowa Warszawa Sienkiewicza 10
Zakończenie sezonu artystycznego 2017/2018 9.06.2018 g. 18
Orkiestra Filharmonii Narodowej

Chór Filharmonii Narodowej

Jacek Kaspszyk - dyrygent
Bartosz Michałowski - Dyrektor Chóru
Michael Slattery - tenor (Kandyd)
Aleksandra Kubas-Kruk - sopran (Kunegunda)
Anne Sofie von Otter - mezzosopran (Stara dama)
Graham F. Valentine - bas-baryton (Marcin, Pangloss, Wolter)
Joseph Dennis - tenor (Gubernator, Vanderdendur, Ragotski)
Natalia Kawałek - mezzosopran (Paquette)
Hannes Öberg - baryton (Maksymilian, Kapitan)
Tomasz Warmijak - tenor (Alchemik, Oszust)
Adam Sławiński - tenor (Handlarz kosmetykami, Sułtan Achmet)
Mariusz Cyciura - tenor (Wielki Inkwizytor, Inkwizytor I, Karol Edward, Señor I)
Daniel Woźniak - tenor (Señor II, Stanisław, były król Polski)
Krzysztof Chalimoniuk - baryton (Złomiarz, Herman August)
Miłosz Kondraciuk - baryton (Inkwizytor II)
Przemysław Żywczok - bas (Wodzący niedźwiedzia, Car Iwan)
Roman Wawreczko - bas (Inkwizytor III, Krupier, Doktor)
Andrzej Seweryn - narrator
Program

Leonard Bernstein- Candide (wykonanie koncertowe) [110’]
2018-06-09 18:00

Filharmonia Narodowa Warszawa/sala koncertowa Warszawa Sienkiewicza 10
Koncert muzyki dawnej 12.06.18 g. 19
Wykonawcy

Orkiestra XXV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej Il Tempo
Simon Standage -dyrygent, skrzypce
Agata Sapiecha -Skrzypce, kierownik artystyczny
Olga Pasiecznik -sopran
Jan Van Elsacker -tenor
Małgorzata Wojciechowska -Flet traverso
Nicholas Parle -klawesyn

Program

Johann Sebastian Bach- V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050 [17']
Johann Sebastian Bach- Kantata Meine Seele rühmt und preist na tenor, obój, skrzypce, flet podłużny i basso continuo BWV 189 [15’]
Johann Sebastian Bach- Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043 [17'] 
Przerwa [15']
Johann Sebastian Bach- Kantata Weichet nur, betrübte Schatten na sopran, obój, smyczki i basso continuo BWV 202 [20’]
Johann Sebastian Bach- III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068 [20']

2018-06-12 19:00

Filharmonia Narodowa Warszawa/sala koncertowa Warszawa Sienkiewicza 10